Words Crush: Hidden Words!

Words Crush: Hidden Words ingilizce kelime bulma oyunları arasında son zamanlarda oldukça yükselen yeni bir oyun. İngilizce kelime bilginizi test edip yeni kelimeler öğreneceğiniz bu oyunda, tahtada bulunan harfleri altta verilen kelime düzenine göre parmağınızla kaydırarak kelimeleri yerleştirmeniz gerekiyor. 3×3, 4×4, 5×5 tahta üzerinden verilen kelimeleri bulabileceğiniz gibi ayrıca gizli kelimeleri de bularak ek puanlar kazanabilirsiniz.

Birden Fazla Zorluk Seçeneği

5 farklı genel seçeneği bulunan Words Crush: Hidden Words oyununda, 4 farklı zorluk seçeneği bulunuyor. İlki çok kolay olan “Easy” seçeneği, ikincisi biraz daha zor olan “Normal” modu, üçüncüsü üst düzey kelime bilgisi gerektiren “Hard” modu ve sonuncusu ise oldukça zor olan “Extreme” modu.

Fazlasıyla Çeşitlilik

Her zorluk seviyesinde de alt zorluklar bulunan oyunda her zorluğun 8 alt zorluğu bulunuyor. Bu 8 farklı zorluk modunun içinde ise 20 seviye bulunuyor ve diğer modlara bu sayede geçebiliyorsunuz. Bir diğer yüksek zorluk seviyesine geçmek için bir önceki modun yarısını tamamlamış olmanız gerekiyor.

Yardımsever

Reklam izleyerek “hint” yani ipucu toplayarak, zorlandığınız kelimelerde size hangi harfi nerede kullanmanızı gerektiren oyunda, yardım alarak zorlandığınız bölümleri geçebilirsiniz. Oldukça gelişmiş tahtası ile bazen kelimeleri bulmanız yetmiyor. Kelimeleri sırasıyla bularak, doğru şekilde yerleştirmeniz gerekiyor.

Gizli Görevler

Oyunda ayrıca harf tahtasında bulunan gizli kelimeleri de işaretleyerek ek puanlar kazanabilir, reklam izlemeden ipucu hakkı edenebilirsiniz. Oyun tahtasının sağ üstünde bulunan skor tahtasından bakarak bulunabilir kelimeleri bulabilir, daha yüksek puanlar kazanabilirsiniz.

İngilizce kelime oyunları arasında oldukça eğlendiren bu oyunu oyunu oynamak ücretsiz ve en göze çarpan özelliği ise internet bağlantısına ihtiyaç duymuyorsunuz. Oldukça gelişmiş olan bu oyunda dilerseniz kilidini açamadığınız zorluk seviyelerini satın alabilirsiniz. Ayrıca tüm zorluk seviyeleri dışında çeşitlilik katması için karışık mod da bulunuyor.