Kayıp Harf – İnceleme

Kayıp harf, hızlı karar verme üzerinde kurgulanmış, zaman karşı yarışılan bir kelime oyunudur. Kelime türetme oyunları arasına yeni katılan ve oldukça başarılı bir şekilde oynanan kelime oyunu, harfkolik okuyucularının seveceği türden, oldukça ilgi çekici bir kelime türetme oyunu.
Nasıl Oynanır
Oyun içerisinde her turda, size iki grup halinde harfler sunulur.
Üst gruptaki harfler 3 ya da 4 tane olabilir.
Alt gruptaki harfler ise her zaman 4 tanedir.
Oyunda amacınız, alt gruptaki harflerden birini seçip, üst gruptaki harflerin arasına yerleştirmektir. Eğer sizin yerleştirdiğiniz harf ile birlikte, üst gruptaki harfler anlamlı bir kelime oluşturuyorsa puan alırsınız.
Farklı Modları Keşfedin
Kayıp Harf oyununun Antrenman ve Arena olmak üzere 2 farklı oyun modu bulunmaktadır.
Antrenman bölümünde, her yaptığınız doğru kelime size ek süre kazandırır. Ayrıca klasik oyun modunu seçerseniz, her hamleden sonra oluşturabilecek tüm kelimeleri de görebilir ve tecrübenizi arttırabilirsiniz.
Çevrimiçi Oynayın
Arena için ise internet bağlantısı gerekmektedir ve burada diğer oyuncular ile mücadele edersiniz. Burada oyun süreniz sabittir. Bonus puanınız ise, diğer oyuncuların yaptıkları kelimeler de analiz edilerek hesaplanır. Her turda, eğer sizin oluşturduğunuz kelime en nadir bulunan kelime ise puan alarak, puan hanenize 3 puan daha eklersiniz. Diğer oyuncularla rekabet ederek kelime bilginizi görebilir, onları yenerek başarılar kazanabilirsiniz.
Sıralamalarda Yükselin
Peş peşe yaptığınız doğru hamleler, Seri olarak adlandırılır. Arena ve Antrenman bölümlerinde kesintisiz Seri yaptığınızda, her hamlede ayrıca ek puan kazanırsınız. Kazandığınız puanlar ile sıralamalarda yükselebilir, liderlik koltuğuna oturabilirsiniz.