Kelime Avı – İnceleme

Android ve Ios için gerçekten çok başarılı oyunlar olsa da, Türkçe kelime oyunu bulmak gerçekten zor. Bu sayı diğer dillerdeki oyunlara göre biraz daha az. Çoklu dil olan uygulamalarda ise çok saçma kelimeler olabiliyor. Şimdi tanıtacağımız kelime oyunu ise, Türkçe dilinde gerçekten başarılı bir oyun.  Oyun Türkiye’ deki en fazla oynanan kelime oyunu ve aynı anda en çok sayıda çevrimiçi kullanıcıyla oynanılan oyun. Oyunun tanıtım yazısında, 10 milyon kayıtlı oyuncu olduğu yazıyor. Bu da oyunun ne kadar tutulan bir oyun olduğunu bizlere gösteriyor. Oyunu toplamda 39 dilde oynayabilirsiniz.

Oyunu oynayabilmek için internet bağlantınız olması gerekiyor. Oyuna ilk girdiğinizde üyelik gerekmiyor ancak kendinize bir kullanıcı adı seçmeniz isteniyor.Eğer internet bağlantınız yoksa da kendinizi antrenman modunda geliştirebiliyorsunuz. İnternet bağlantısıyla oyuna başladığınızda karşımıza üç adet oyun modu çıkıyor: Klasik, Rasyonel ve İdealist. Klasik modda karışık olarak verilmiş harflerden parmağınızı ekrandan kaldırmadan, anlamlı sözcükler oluşturmaya çalışıyorsunuz ve uzun sözcükler daha çok puan, kısa sözcükler daha az puan kazandırıyor. Rasyonel modda ise, bütün sözcükler aynı puanda. İdealist modda da amaç oluşturabilecek en uzun sözcüğe ulaşmak. Bütün modlarda süreniz 1.5 dakika. Ekranda puanınızı, kalan sürenizi ve oluşturduğunuz kelimeleri sürekli görebiliyorsunuz. Oyun tamamlandığında nefret ettiğimiz video reklamlarla karşılaşabiliyoruz. Ekranın alt ya da üst kısmında sürekli reklam olması çok sıkıntı değil ama bu video reklamlar gerçekten hayattan soğuma nedenimiz. Bu reklamları atlattıktan sonra, diğer çevrimiçi oyuncuların ve kendinizin puanlarını görebiliyor ve dilerseniz ekran görüntüsü alabiliyorsunuz.

resim2_kelime-avi-4

En iyiler sekmesinden tüm kullanıcılar arasındaki başarı sıranızı öğrenebiliyorsunuz. Ekstralar sekmesindeyse, artık tüm oyunlarda görmeye alışık olduğumuz reklamsız bir oyun için 2.99 dolar karşılığında Pro üyelik satın alabiliyorsunuz. 1.99 dolar karşılığındaysa, kullanıcı adı değiştirme kartı sayesinde kullanıcı adınızı değiştirebiliyorsunuz. Ekstralar kısmındaki son seçenek olaraksa, profilinize uygun herhangi bir avatar seçebiliyorsunuz.

Oyunun müziklerini de oldukça başarılı bulduk. Sürekli arka planda çalan müzik ve diğer tuş sesleri ile bağımlılık yaratabilecek bir oyun. Eğer kelime oyunlarını seviyorsanız, Türkiye’ nin fazla kullanıcıya sahip kelime oyunu sizleri bekliyor. İyi eğlenceler!

 

Untitled-1

googleplaystore