Wordabula – İnceleme

wordabula3Kelime oyunları arasında yeni yeni yükselişe geçen Wordabula ilerleyen zamanlarda birçoğumuzun telefonda yer bulacak gibi gözüküyor. Eğlendirirken de yeni kelimeler öğrenmenizi sağlayan bu oyun kendinizi kaptıracağınız cinsten. Oyundaki çevrimiçi rakiplerle oynama dışında başka seçenekler de mevcut. İnternete bağlı olmadığınız zamanlarda çevrimdışı olarak bilgisayara karşı oynayabilir, gerçek rakipler karşısına çıkmadan önce pratik yapabilirsiniz. Bunun dışında yanınızda bulunan arkadaşınızla da internete bağlanmaya gerek kalmadan Wordabula’nın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Oyunda bulunan hamle süresi sayesinde rakibinizi uzun süre beklemeden oyununuzu sonlandırabilir diğer rakiplere karşı oynayacak vakit bulabilirsiniz. Eğer oyunda yeniyseniz oyunu kurarken hamle süresini uzatarak kendinize avantaj sağlayabilirsiniz. Wordabula’da bulunan bir diğer özellik ise dil seçimi. İster Türkçe ister İngilizce isterseniz de başka bir dilde oyuncularla yarışabiliyor böylece yabancı dil öğreniminize de katkıda bulunmuş oluyorsunuz. Ayrıca bu oyun modunda oynarken yabancı uyruklu oyuncularla tanışabilir sohbet özelliği sayesinde onlarla konuşabilirsiniz. Eğer diğer oyuncular tarafından rahatsız edilmekten çekiniyorsanız da sohbet özelliğini devre dışı bırakabilir rahatça oyununuza devam edebilirsiniz.

Wordabula’nın diğer kelime oyunlarından ayrılan bir özelliği daha var; bir turda sadece tek hamle yapabilme. Böylece harfler rastgele gelse de sadece 1 hamle yapabildiği için rakibin şansının yüksek olması söz konusu olmuyor.

Wordabula’yı Google Play Store’dan tabletinize, telefonunuza ücretsiz indirerek oynayabilirsiniz.

googleplaystore