Kelime Bul – Android İnceleme

Kelime Bul, Android’ de oynayabileceğiniz başarılı kelime oyunlarından biri. En büyük eksisi internet bağlantısız bu oyunu oynayamıyor oluşumuz. En başta bunu söyleme gereği duyduk. Çünkü bizim için bir oyunun en önemli özelliklerinden birisi de çevirimiçi oynamaya bizi zorlayıp zorlaması.

Oyunu ilk açtığımızda sizden Facebook ya da Google+ hesabıyla giriş yapmanızı istiyor. Daha sonra karşımıza ana menüde “Oyuna Başla”, “Profilim”, “Skor Tablosu”, “Yardım”, “Çıkış Yap” seçeneklerinin yanında oyunu kaç kişinin oynadığını da görebiliyoruz. Oyuna bütün çevrimiçi oyuncular aynı ada başlıyorlar ve hali hazırda başlamış bir oyuna kalan saniyeler nezdinde katılabiliyorsunuz.  Eğer yeni oyun başlamamışsa yeni oyunun başlaması için beklemek zorundasınız.

kelime-bul_1_506x900

Aslında oyun klasik bir kelime oyunu. Karışık şekilde verilmiş harflarden parmağınızı kaldırmadan birbirlerine komşu harflerden oluşturabildiğiniz kadar çok kelime oluşturmanız gerekiyor. Üzerinde 2x veya 3x simgesi bulunan harflerle oluşturduğunuz sözcüklerin puanı o oranla çarpılıyor. Oluşturabildiğiniz sözcük ne kadar uzun olursa o kadar çok puan kazanıyorsunuz. Bulduğunuz kelime doğruysa harfler yeşil, eğer tekrarlayan bir kelimeyse mavi ışık, anlamsız bir sözcükse kırmızı ışık yanıyor. Oluşturacağınız kelime en az üç harf olmalı. Toplam süreniz ise 2.5 dakika. Oyun ekranında sağ üsteki ampül düğmesinden harf sayısına göre kaç tane sözcük bulunduğuna dair bilgi edinebiliyorsunuz ve dilerseniz harflerin yerlerini değiştirebiliyorsunuz. Sol üst köşedeyse kalan sürenizi görüyorsunuz. Son 10 saniye kala uyarı alıyorsunuz ve gonk sesiyle oyun sonra eriyor. Oyun sonunda oluşturulabilecek bütün sözcükleri ve sıranızı görebiliyorsunuz. Belirli bir saniye sonra yeni oyun başlıyor. Dilerseniz oyun sonunda sağ üst köşedeki düğmeye basarak o oyundaki rastgele bir sözcüğün anlamını öğrenebiliyorsunuz.

unnameddd

Profilim sekmesinde Kullanıcı adınızı, toplam puanınızı seviyenizi öğrenebiliyor, en çok kazandığınız puanı ve oyun sayısı bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Bu sekme altında kullanıcı adını değiştirebilmek de mümkün.Profilim sekmesinin altında bir diğer bilgi ise istatistik bilgileriniz. Skor tablosu sekmesindeyse günlük, haftalık, aylık ve tüm zamanlara ait en iyi puanlarına ulaşabiliyorsunuz.

 

              button_add  Artı Yönleri                                                                                   

button_add Sade arayüz,

button_add  Rahatsiz edici olmayan reklamlar,

button_add  Güzel animasyonlar,

button_add   Başarılı Sesler

.

             minus   Eksi Yönleri

minus   Çevrimdışı oynayamama,

minus   Anlamsız sözcüklerin olması,

minus   Yeni oyun için bekleme süresi uzun,

.

 

googleplaystore