Resimli Kelime Bulmaca – Görsel Kelime Oyunu!

Resimli Kelime Bulmaca Android’ de oynayabileceğimiz kelime oyunlarından bir tanesi. Asıl adı “4 pics 1 word”. Oyunun adından da anlayabileceğimiz gibi resimler üzerinden sözcükleri tahmin etmeye yönelik bir oyun. Oyun açıldığında ekrana dört adet resim geliyor. Bu resimler tahmin etmemiz gereken sözcük için bize ipucu veriyor. Tahmin etmemiz gereken kelimede her harf için bir kutucuk bulunuyor ve seçtiğimiz harfleri sırasıyla girmemiz gerekiyor. Aşağıda tahmin etmeniz gereken kelimenin harf sayısından daha fazla harf çıkıyor, bu da işimizi biraz zorlaştırıyor. Eğer yanlış bir harfe basmışsanız o harfin üstüne yeniden basarak o harfi iptal edebiliyorsunuz. Sözcüğü resimlere göre doğru tahmin ettiğiniz zaman, tebrikler yazısı ve tahmin ettiğimizi sözcük çıkıyor ve bir diğer sözcük için devam ediyorsunuz. Tahmin ettiğiniz her sözcük içinse belirli oranda altın kazanyorsunuz.
Resimli-kelime-bulmaca-2014

Verilen harflerin yanında can simidi şeklindeki düğmeye tıkladığımızda, karşımıza “Yardımcılar” sekmesi çıkıyor. Bu sekme altında belirli bir altın karşılığı “Harfleri Ele” ve “Bir Harf Aç” seçeneklerini görüyoruz. Eğer bu yardımları kullanacak altına ulaşamamışsanız, belirli ücret karşılığı altın satın alabiliyorsunuz. Bizim oyunu incelediğimizde, 350 altın “2,50 TL” 10 bin altınsa “41,99 TL” idi. Bir başka dikkatimizi çeken özellikse, “Reklam izle 5 altın kazan” seçeneği ki bu konudaki yorum hakkını size bırakıyoruz. “Yardımcılar” sekmesinin altında bir “Facebook” düğmesi görüyoruz ki bunun aracılığıyla bilemediğiniz soruyu sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Kelimeleri tahmin ettikçe tahmin etmeniz gereken kelime uzunluğu artıyor ve daha zor kelimelerle karşılaşıyoruz. Ama tahmin ettiğimiz her beş kelime sonrası ekranı kaplayan reklamlarla karşılaşıyoruz ve bu gerçekten çok sinir bozucu. Zaten ekranın alt kısmında reklam görüyoruz. Bir de bu şekilde reklam çıkmasına ne gerek var!

Oyun sanki, bir uygulama icat edelim zengin olalım mantığıyla hazırlanmış. Oyuna daha başlar başlamaz, “Oyunu Satın Al” yazısıyla karşılaşıyoruz. Tamam mutlaka bu işten para kazanılacak ancak bu derece tabiri caizse insanın boğazına çökerek olmaz. Madem böyle olacak doğrudan ücretli olsun bu oyun. Eğer sıkı bir düzenleme geçirir ve reklamları daha az rahatsız edici hale getirirlerse, “Resimli Kelime Bulmaca” oyunu gerçekten eğlenceli bir oyun. Oynamanızı öneriyoruz. İyi eğlenceler!

 

              button_add  Artı Yönleri                                                                                   

button_add Sade arayüz,

button_add  Kolay oynanabilirlik,

button_add  Görsel zenginlik,

button_add   Başarılı Sesler

.

             minus   Eksi Yönleri

minus   Rahatsız edici reklamlar,

minus   Yetersiz kişiselleştirebilme özelliği,

minus   Kelime yetersizliği,

.

googleplaystore