Kelime Oyunu’nda Yarışmış 5 Efsane Yarışmacı

Geçtiğimiz yıllarda unutamayacağımız bir oyun olarak yayınlanan Kelime Oyunu programı Türkiye’nin en çok izlenen kelime bazlı yarışmalarından biri olmuştu. Şimdi burada efsane olan 5 efsane yarışmacıyı hatırlayalım.

23 Saniyede Rekor

Yusuf bey ilk 4 saniyede 5 harfli soruları geçip, Kelime Oyunu TV programında kırılması oldukça bir zor kırmıştı. Her ne kadar 6 kelimeli soruların ilk sorusunda 4 saniye takılmış olsa da, Yusuf bey ne kadar iyi bir bulmaca canavarı olduğu göstermişti. Bu performansı ile Beyaz Show’a kadar konuk olan Sivaslı Yusuf Bey, bu üst düzey rekoru ile ne kadar kelime oyunu sevdiğini bizlere gösteriyor.

Cem Yılmaz’lı TV’de Yayınlanmayan Bölüm

Cem Yılmaz ve Kafa Dergisi yazarı abisi Can Yılmaz’ın katıldığı fakat TV’de yayınlanmayan bu bölümü de diğer Kelime Oyunu efsane bölümleri arasında yer almaktadır. Cem Yılmaz’ın anagram sorusu ile yarıştığı bu bölümün bir diğer özelliği ise yarışmada yarışmacı koltuğunda ilk defa akraba oturmuş olması.

Ali İhsan Varol Yarışmacı Koltuğunda

Yıllarca sunduğu programda ilk defa yarışma sunan Ali İhsan Varol, 8200 puan ve artan süresi ile hiç de kötü olmayan bir derece ile yarışmasını tamamladı. Bazı sorularda yanılsa bile oldukça iyi bir puan alan Ali İhsan Varol, kendi söküğünü dikemeyen terzi gibi, sunduğu programda birinci olamadı.

Recep İvedik de Yarıştı

Kelime Oyunu TV programının gelmiş geçmiş en kötü performansını gösteren Anadolunun Tüy Yumağı Recep İvedik de Ali İhsan Varol’un önünden geçenlerden. 4 harfli bol yardımlı kelimelerde bile iki harf alan bunu da şans eseri bilebilen Recep İvedik, gelmiş geçmiş en kötü Kelime Oyunu performansı ile tersten rekor kırıyor.

Yusuf Dinçer Büyük Finali

 

Oldukça zor ve kaliteli sorularla yarıştığı büyük finalde her ne kadar 23 saniyelik rekoru kıramasa da Yusuf Dinçer oldukça üstün bir başarı göstererek Büyük Final’de yarışmayı kazanarak tüm zamanların en iyi Kelime Oyunu Oyuncusu oldu.