Kelimelik – İnceleme

Harf yerleştirme oyunlarına kalitesiyle, kendine bağımlı hale getirmesiyle ve görselliğiyle yeni bir soluk getiren Kelimelik oyununa Türk işi Scrabble diyebiliriz. Rastgele elinize gelen harfleri, oyun tahtasına yerleştirerek en fazla puan getirecek kelimeyi oluşturmaya çalışıyorsunuz. Kelimelerin anlamlı olmasına dikkat etmelisiniz. Kelimelerinizi oluştururken oyunda bulunan özel alanlara harfleri yerleştirebilirseniz puanınızı ikiye veya üçe katlayabiliyorsunuz. Çevrimiçi oyuncularla ve arkadaşlarınızla rekabet halindeyken kendinizi ve kelime bilginizi onlara ispatlayabilir, aynı zamanda keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca bu oyun sayesinde beyin jimnastiği yaparak kelime dağarcığınızı genişletebilirsiniz.

Çevrimiçi kelime oyunlarında ilk sırada!

Oyundayken birden fazla kişiyle birlikte oynayabiliyorsunuz. Yani bir rakiple oynarken kendi sıranızı saldığınızda onun da kendi turunu tamamlamasını beklerken başka oyunculara karşı mücadele verebiliyorsunuz.

screen322x572

İleri düzey etkileşim, en iyi oyun deneyimi!

Oyunu diğerlerinden ayıran iki özelliği bulunmakta. Bunlardan ilki sohbet özelliği. Bu özellik sayesinde arkadaşlarınızla konuşabiliyor, oyunun o anki durumu hakkında kritikler yapabiliyorsunuz. Ayrıca sohbet özelliği oyunu oynayan diğer insanlarla da etkileşim halinde bulunmanıza olanak sağlıyor. Diğer bir özellik olarak; bitirdiğiniz, kazandığınız oyun sayısı ve kazanma yüzdesine de profilinizden ulaşabiliyorsunuz. Yani kimin dişli kimin çaylak rakip olduğunu öğrenmeniz kolaylaşıyor.

Kelimelik oyunu şimdilik sadece App Store ve Google Play Store’da bulunuyor. İlerleyen zamanlarda Microsoft işletim sistemi olan telefonlara da çıkması muhtemel görünüyor.

 

googleplaystore Untitled-1