Kelime Tahtası – İnceleme

En iyi Türkçe harf yerleştirme ve kelime oyunları arasında yer alan Kelime Tahtası, klasikleşmiş Scrabble oyunun bir adım önünde olan Türkçe kelime oyunu. Elinizdeki birden fazla harfler ile oyun tahtasında anlamlı kelimeler oluşturacağınız Kelime Tahtası oyununda kelimelerde ender rastlanan harfler daha çok puan kazandırmakta. J, Ğ, Ü, Ş, Ö, Ç gibi harfler daha çok puan kazandırmakta. Kazandığınız puanlar ile arkadaşlarınızı ve rakiplerinizi yenebileceğiniz oyunda farklı stratejiler de mevcut.

Apple işletim sistemli tablet ve telefonlarda oynayabileceğiniz bu kelime bulmacası tarzdaki oyunda arkadaşlarınızla oynayarak onlara kelime bilginizi gösterebilir, rastgele rakiplerle kelimelerin gücünü de arkanıza alarak rekabet edebilirsiniz. Aynı tahta üzerine yerleştirdiğiniz kelimelerle en yüksek puanı siz yapın, yazılmamış kelimeleri yazın, bütün puanları toplayarak oyunlarda galip gelin.

KelimeTahtasiHomeBanner

Birden fazla oyun seçeneği ile rakiplere meydan okuyun!

Birden fazla oyun oluşturup oynayabilme imkanı sağlayan oyunda sıralı sistem bulunuyor. Sıra ile hamle yapabildiğiniz için sizin sıranız geçtiğinde yeni oyunlar oluşturabilir, farklı rakiplere karşı mücadelede edebilir aynı zamanda da rakiplerinizin hamlesini beklemek zorunda kalmazsınız. Belli bir süre hamle yapmazsanız oyunu otomatik olarak rakibiniz kazanacaktır. Zaten neden hamle yapmayasınız ki?

Facebook ile bağlantı kurabileceğiniz uygulamada arkadaşlarınız ile puanlarınızı görebilir, onlarla yarışabilirsiniz. Facebook bağlantısı kurmak istemeyenler için de misafir girişi bulunmaktadır. Tüm Apple cihazlarda ücretsiz olan bu oyunu oynayarak arkadaşlarınızla rekabet edebilirsiniz.

 

Untitled-1