Kelime Oyunu: Harf Yağmuru İnceleme

 

Harf yağmuru android’ de oynayabileceğiniz en güzel kelime oyunlarından bir tanesi. Artık Türkçe olarak da oynayabilirsiniz. 2 farklı moddan herhangi birini seçerek oyuna başlayabilir, ekranın üst kısmından gelen harfleri seçerek sözcükleri oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bomba birbirine yakın harfleri patlatıyor. Yıldız figürünüyse istediğiniz harfin yerine joker olarak kullanabiliyorsunuz. Oyunda her harfe birer kat sayı verilmiş ve katsayılarına göre belirtilen oranda fazladan puan kazanıyorsunuz. Bu katsayılar 2x, 3x, 4x olarak değişim gösterebilmekte.

Oyunu incelediğimiz versiyonunda, çok fazla reklam vardı. Biliyoruz bu tür ücretsiz oyunların gelir kaynağı reklamlar, oyunun içerisinde olmasını da yadırgamadık ama oyundan çıkmak isterkenki video reklamlardan çok rahatsız olduğumuzu belirtmek isteriz.

Oyunda iki mod olduğuna değinmiştik: Süreli Mod ve Bulmaca Modu. Süreli modda 3 dakika içerisinde oluşturabildiğiniz kadar çok sözcük oluşturuyorsunuz. Elbette tahmin edebileceğiniz üzere, daha uzun sözcükler daha çok puan getiriyor. Bombanın pek bir esprisini göremedik. Çevresindeki harfleri patlatıyor belki ama. Daha fazla puan kazanabilmek için ilk yöneldiğimiz harfler katsayılı harfler oluyor elbette. Üstelik örneğin hem 2x hem de 4x katsayılı harfleri kullanırsanız kazanacağınız puanlar sekize katlanıyor. Yıldız figürü kullanarak da daha uzun sözcükleri kolaylıkla oluşturabiliyorsunuz.

resim2_kelime-oyunu--harf-yagmuru-1

Bulmaca modunda ise oluşturacağınız her bir sözcük için yeni harfler geliyor. Oyun 13 harfle başlıyor seviye arttıkça da harf sayısı beşten dokuza kadar artıyor. Gelen harfler üstteki çubuğu geçerse oyun sona eriyor. Süreli modun aksine, bulmaca modunda herhangi bir süre kısıtlama yok. Harfler tehlikeli bir sınıra ulaştığında çubuk yanıp sönmeye başlıyor.

kelime-oyunu-harf-yagmuru-0026db-h900

Oyunu kapattıktan sonra dilerseniz, eski oyununuzu süredürebilmeniz güzel bir özellik ancak oyunla ilgili beğenmediğimiz şey, sesler. Kelimeleri tahmin ettiğinizde çıkan ses  gerçekten rahatsız edici, zaten bir süre sonra oyunun sesini kapatıyorsunuz. Hoş ve dinlendirici bir arka plan müziği oyunu daha da güzelleştirebilirmiş ama oyunun sesleri üzerinde daha özenli çalışılabiliriz.

Oyunun arayüzünü beğendiğimizi söyleyebiliriz. Oyuna Google hesabınızla da giriş yapabiliyorsunuz. Oyun RAM’ a aşırı yük bindirmiyor, Bu da giriş seviyesi olmasa da orta segmentteki telefonlarla oyunu rahatça oynayabileceğiniz anlamına geliyor ki zaten kelime oyunu über bir oyun olmadıkça çok kasan oyunlar olmuyor.

Eğer kelime oyunlarını seviyorsanız, Harf Yağmuru oyununu denemenizi öneririz. İyi eğlenceler!

 

googleplaystore