Hooked on Words – İnceleme

Basit ve eğlenceli oyunların başında gelen Hooked On Words, gelişmiş arayüzü, sıra dışı oyun çeşitliliği, minimal sesleri ve hoş grafikleri ile en iyi kelime uygulamalarından biri.

Dikdörtgen şeklinde bir alan içinde gelen harfler ile anlamlı cümle kurarak oynanan oyun, İngilizce kelime bilginizi sınayan en eğlenceli oyunlardan biri. Eğitici bir oyunla nasıl kelimeler kurabileceğinizi göstererek başlayan Hooked on Words, farklı oyun modları ile de göz dolduruyor.

Tamamen İngilizce kelime bilgisine dayalı oyunda, standart, zamanlı, çöküş, mücadele ve uzman modu buluyor. Oyunda farklı modlar ile puanlar toplayıp yüksek skorları yüksek skorlar arasına kaydedebilirsiniz.

En iyi modlar sizleri bekliyor!

hookedonwordsStandart modu ile hiçbir kısıtlama olmadan İngilizce kelime bilginizi test edebilirsiniz. Bu mod siz bütün kelimeleri bulup işaretletene kadar devam etmekte fakat rekabet edebileceğiniz bir mod değil. Tüm harfler bitince ya da bulunacak kelime kalmayınca sizin oyunu bitirmenizle bitiyor.

Zamanlı mod ile kısıtlı zamanda bulabileceğiniz kelimeler ile puanınıza puan katabilir, zor kelimeleri zamanla yarışarak bulabilirsiniz. 2 dakika süre içinde bulduğunuz kelimeler ile puanınızı yükselteceğiniz oyun modunda siz çözdükçe üstten harfler gelmekte ve ekranda boş alan kalmamakta.

Çöküş modunda belli bir süre dilimi var ve siz bu zaman diliminde harf kutularını aşağı indirmeniz gerekiyor. Eğer yukarıdan çökecek olan harfler yer bulamazsa oyun modu son buluyor. Level arttıkça hızlanmaya başlayan bu mod diğer modlar arasında en eğlencelisi.

Mücadeleci modu ise sabit harfler ve belirli bonuslu harfler ile oynayabileceğiniz, sabit kelime bulma modudur. Bu mod 2 dakika içinde hiç değişmeyen harfler arasında kelimeleri bulmanızı ve puanınızı yükseltmenizi sağlıyor.

Expert mod ile size kısıtlı hareket imkanı ve uzun kelimeler kurmanıza dayalı bir oyun biçimi sunuyor. Gerçekten zor olan bu mod, adeta İngilizce kelime canavarları için yapılmış.