Tabu TR: Haydi Kafe Gençliği!

Üniversite döneminde en çalışkanımızdan, en avaremize kadar hangimiz kafelerde takılıp Tabu oyununu oynamadık ki. Bir dönem bu oyunla geçirdi belki de üniversite hayatını. Bazılarımız artık o kadar ustalaşmıştı ki , oyunun devamı olan XL serisi bile çıkmıştı yeni sözcükler içeren. Hatta birkaç yerden burs koparıp eve çıktığımızda eve de almıştık sonunda bu oyunu. İşte Tabu TR artık kart kalabalığı olmadan sizlere Tabu oyunu hemen hemen aslıyla aynı şekilde sizlere bu güzel kelime oyununu oynama fırsatı sunuyor!

[wp_ad_camp_1]

Oyuna başladığımızda karşımızda Klasik Tabu, Çizerek Anlat, Ayarlar, Mağaza ve Hakkında seçeneklerini buluyoruz. Klasik Tabu, bizim bildiğimiz şekilde oynanıyor. Karşılıklı iki tane grup oluyor ve her takımdan sırayla bir kişi,  90 saniye içerisinde yasak 5 sözcüğü kullanmadan ana kelimeyi takım arkadaşlarının tahmin etmesini sağlamak zorunda. Eğer grup doğru tahminde bulunmuşsa “Doğru” düğmesine basılır ve grup 1 puan kazanmış olur. Eğer yasak sözcüklerden biri kullanılmışsa, “Tabu” düğmesine basılır ve grup puan kaybetmiş olur. Aynı zamanda iki grubun da ikişer pas hakkı vardır. Yani eğer ki zor bir sözcükle karşılaşırsanız, pas diyerek yeni sözcüğü anlatmaya başlayabilirsiniz. Oyunun tanıtım yazısında 1.500 sözcük olduğu yazıyordu ama saymadık tabi 🙂

unnamed

 

Oyunda alışık olmadığımız bir seçenek daha var: “Çizerek Anlat!”   Tabi eğer kalemi olan bir telefon kullanıyorsanız ve az çok yeteneğiniz varsa, bu seçenek size daha çok eğlenceli dakikalar yaşatabilir. Yine de biz denememizde çok başarılı olduğumuzu söyleyemeyeceğiz ancak her şeye rağmen ne kadar yeteneksiz olduğumuzu da anlamış olduk ve ortaya birbiriyle alakasız çizimler çıkması da bizi güldürmedi değil. Anladık ki çizerek anlatmak bize göre değil, biz konuşarak anlaşan insanlarız 😀tabutabutabu

Çoğu oyunda olduğu gibi, bu oyunda da reklamlar oldukça can sıkıcı, çünkü reklamlar sizi doğrudan Play Store’ a yönlendiriyor. Bunun çözümü de Ayarlar seçeneği altında, “reklamları kaldır.” düğmesine tıkladığımızda, 4,99 TL karşılığında reklamlardan kurtulabilirsiniz. Yine Ayarlar menüsünden oluşturduğunuz takımlara isimler verebilir, dilerseniz süreyi artırabilir ya da azaltabilirsiniz.  “Uyarı Sesi” ve “Titreşim” düğmelerinden de sesi ve titreşimi açıp kapatabilirsiniz.

Eğer kelime oyunlarını seviyorsanız, hele ki hayatınızın belli bir döneminde zevkle bu oyunu oynamışsanız,  Tabu TR uygulamasını denemenizi tavsiye ederiz. İyi eğlenceler!

 

Tabu TR İndir