AlphaBetty Saga – İnceleme

Klasik kelime oyunlarına benzemeyen AlphaBetty Saga, size verilen harflerle çapraz, sağa, sola, yukarı, aşağı hatta bir yılan hareketi gibi hareketlerle kelime oluşturmanızı isteyen İngilizce bir oyun. Candy Crush Saga yapımcılarının yapmış olduğu AlphaBetty Saga, aslında Candy Crush Saga’nın şekerleri yerine harflerin koyulmuş hali diyebiliriz.

AlphaBetty-SagaFarklı Seviyeler, Farklı Kelimeler

Yüzlerce farklı seviyesi ile kolay kolay bitmeyen ve İngilizce kelimeler üzerinden pratik yapacağınız oyunda her seviyenin farklı şekilleri ve toplanması gereken puanları bulunuyor. Belli süre içinde bu puanları toplarsanız bir üst seviyeye geçmeye hak kazanacağınız oyunda harf yerleşimleri de farklı şekillerde oluyor. Kutuların birleşimi ile bazen bir kalp, bazen daire, bazen sade bir dikdörtgen bazen de ağaç gibi şekiller olabiliyor. Bölümler ilerledikçe zorluk, süre hızı, puan yüksekliği ve şekillerin değiştiği oyunda özel koleksiyonlu harfler gelebiliyor ve bu harfler bazen yanındaki harflerin puanlarını alarak patlıyor, bazen bulunduğu sırayı uçuruyor bazen de 3 katı puana kadar puanlar verebiliyor.

Diğer King oyunları gibi bir yol üzerinde ilerleyen seviyelerden oluşan oyunda ses efektleri, görsel kalite mükemmel ayarlanmış. Oyunda gözünüzü yormayan sade, oyun konseptine uyumlu maskotlar ile İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce geliştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

İngilizcesini geliştirmek isteyenler için fazlasıyla uygun olan oyunda yüzbinlerce kelime ve farklı seviyelerle zorluklar bulunmakta. Zorlukları geçerek son bölüme ulaşmaya çalışacağınız AlphaBetty Saga uygulamasını indirmek ve oynamak tamamen ücretsiz. Fakat uygulama içi satın almalar mevcut. Dilerseniz oyun haklarını satın alabilir, dilerseniz sosyal ağlarda arkadaşlarınızdan can için yardım isteyebilirsiniz.

 

Untitled-1 googleplaystore