Kelime Bulucu

Kelime bulucu ihtiyacını en çok kelime oyunu oynayanlar hissediyor. Karışık harflerden kelimeler türetmek, kelimelik hilesi gibi görünse de pek çok farklı amaç için de kullanılabilir. Harfleri girerek kelime bulabileceğiniz en iyi kelime bulucu şu an da kelime bulma makinesi.

Jokerli Kelime Bulucu Nedir?

kelime bulucu
Jokerli Kelime Bulucu

Jokerli kelime bulucu joker harfler de dahil olmak üzere kelime bulmanızı sağlayan bir yazılımdır. Jokerli kelime kullanarak karışık harflerden Türkçe kelimeler türetebilirsiniz. Kelime bulma konusunda ne kadar uzman olduğunuzu kelime bulucuyu kullanarak test edebilirsiniz. Eğer kelime bulucunun bulduğu puan yüksekliğinde kelimeler bulabiliyorsanız iyi bir kelime bulucusu olduğunuz anlamına gelir. Yine de makinelerin bu gibi anagram işlemlerinde insanlardan genellikle üstün olacağını unutmayın. İnsanlar için kelimeleri anlamlandırmak, şiirler yazmak kolay iken makineler için harflerden kombinasyonlarla kelime bulmak daha kolay bir iştir.

Kelime Bulucu Nasıl Kullanılır?

Kelime bulma makinesini kullanmak oldukça basittir. Kelime türetmek istediğiniz harfleri bilmeniz yeterli. Öncelikle birinci kutuya sahip olduğunuz harfleri girmelisiniz. Sonrasında eğer tahtada bağlantı yapmak istediğiniz bir hece ya da harf varsa bunu ikinci kutuya giriniz. Böylece tahtadaki ifadeye bulduğunuz kelimeyi bağlamanız mümkün olabilecektir. Kelimeleri bul butonuna tıkladığınızda uygun kombinasyondaki kelimeler bulunur ve harf sayısına göre gruplanarak karşınıza getirilir. Kelimelerin kaç puana tekabül ettiği yanındaki parantezde gösterilecektir. Yanında yıldız işaretini gördüğünüz kelime sizi başarıya en çok yaklaştıracak kelimedir. Yeşil renkle gösterilen harfler bağlama yapılan harfleri göstermektedir. Kırmızı harfler joker karakterleri göstermektedir. Eğer siz joker girdiğiniz halde hiç kırmızı harf yoksa bu joker kullanılmadan kelime bulunduğunu gösterir ki yeterince yüksek puanlıysa bu kelimeyi kullanmanızı ve jokerinizi sonraki hamleler için saklamanızı tavsiye ederiz.

Kelime Bulucu nasıl kullanılır videosunu izleyerek de bilgi edinebilirsiniz.

Kelime Bulmak Beyni Güçlendirir mi?

Bu konuda bir hayli farklı görüş mevcut. Bir takım çalışmalar beynin de tıpkı çizgili kaslara sahip organlar gibi egzersize ihtiyaç duyduğunu savunurken bir takım çalışmalar ise herhangi bir beyinsel aktivitenin -örneğin bulmaca çözmek gibi- beyinsel bir cimnastik olamayacağını söylüyor. Başlıca amaç eğlenmekse ve eğer ki kelime oyunları oynarken eğleniyorsanız bunun beyniniz için en azından bir rahatlama ve dopamin salgılama fırsatı olduğu aşikar. O yüzden kelimeleriniz bol olsun!

Kelime Bulucu Mobil Uygulamayı İndirin

Android Kelime BulucuIphone Kelime Bulucu İndir

 

 

 

 

Android İçin Kelime Bulma Makinesi

Iphone / Ipad İçin Kelime Bulma Makinesi

Web İçin Kelime Bulma Makinesi