Son Harf | Kelime Türetme Oyunu

Eğer kelime oyunlarını seviyor ve kendinize bu konuda güveniyorsanız, bu oyun kendinizi kanıtlamak için bir fırsat olacaktır.

Adından da anlaşılacağı gibi geçmişten günümüze insanların kendi arasında farklı formatlara sokarak oynadığı bu kelime oyunu, en son yazılan kelimenin son harfinden yeni bir kelime türeterek oynanmaktadır. Oyunu eğlenceli ve heyecanlı hale getiren özelliği ise rakip oyuncularla PvP yani birebir gerçek zamanlı olarak oynamanız ve her sıra size geçtiğinde 10 saniye süreniz olmasıdır.

Oyunda, ligde ki sıralamanızı belirleyen ve her oyun sonunda kazandığınızda ya da kaybettiğinizde değişiklik gösteren puan sistemi vardır. Bunun yanı sıra oyunlardan ve günlük prim şeklinde belirli miktarlarda elmas kazanabilirsiniz.

İki farklı oyun modu vardır.

  • Duello Modu: Oynamak istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazar ve teklif gönderirsiniz. Karşı taraf kabul ettiği takdirde beraber oyuna başlarsınız. Bu oyun modunda her iki oyuncuda elmas ya da puan kazanamazlar. Tamamıyla dostluk amaçlı bir moddur.
  • Lig Modu: Oyun arayan diğer rakip oyuncularla rastgele olacak şekilde karşılaşırsınız. Yazdığınız her kelimeden (kelimelerin harf sayıları belirleyici) ve bonus kelimelerden belirli miktarlarda elmas kazanırsınız. Oyuna sonradan katılan oyuncuların liderlikte hak iddia edebilmeleri için %10 puan sistemi vardır. Bu sistemde kazanan oyuncu kaybeden oyuncunun puanının %10 ‘nu kendisine alır. Böylece liderliğini sürdürmek isteyen birisi devamlı olarak başarısını devam ettirmelidir.

Oyun sonrası ya da günlük prim olarak kazandığınız elmasları nereye harcayacağım diyebilirsiniz. Oyunda joker kart sistemi de vardır. +10 saniye, kelime değiştirme ve sıranı verme olmak üzere oyun esnasında kullanabileceğiniz 3 adet joker kartı vardır. Karşılaşmaya başlamadan önce kazandığınız elmaslar ile joker kartları alabilir, rakiplerinize karşı avantaj sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki her bir jokeri karşılaşma esnasında sadece 1 er kez kullanabilirsiniz.

Oynaması basit, eğlenceli ve sürükleyici olan bu kelime oyununu, Google play Store’da yayınlanmış olup aşağıdaki linkten oyunu telefonunuza indirebilirsiniz.

Google Play Store linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phonegap.sonharf

 

 

Oyun Görselleri