İngilizcenizi Geliştirebileceğiniz 5 Harika Uygulama

İngilizce kelime oyunları ile, ingilizce dilinizi geliştirebilirsiniz. Harfkolik’in sizler için derlediği bu uygulamalar ile ingilizcenizi ileri seviyeye çekebilir, gramer bilgilerini öğrenebilir, binlerce kelimeler öğrenebilirsiniz. Kelime oyunu ile kendini geliştirmek isteyen tüm oyuncular için en iyi uygulamalar bunlar.

1-) Duolingo’yla Bedava İngilizce:

Duolingo’yla bedava İngilizce uygulaması yalnızca İngilizce öğrenmeniz için indirebileceğiniz bir uygulama değil. Günümüz dillerinden birçoğuna ulaşabilir. Bu dillerden ilginizi çekenleri öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz. Duolingo’yla uygulamasında gramer öğrenebilir, uygulama yaparak öğrenebilir dilerseniz dinleyerek de öğrenebilirsiniz.

*Belirtmek gerekir ki eklediğiniz ikinci dilden Duolingo’yla uygulaması ücret talep eder.

googleplaystoreUntitled-1

2-) Busu:

Duolingo ile benzerlik taşıyan bu uygulamada da aşamalı olarak İngilizce öğrenebilir, İngilizce dilinde yeni kelimeler keşfedip bunları cümle içinde kullanmayı öğrenebilirsiniz. Gramer yapısından, kelime bilgisine, kelime okuyuşundan dinleme ve anlamaya kadar birçok özelliği mevcut olan bu uygulama ile çok iyi bir şekilde ingilizcenizi geliştirebilirsiniz.

googleplaystore Untitled-1

3-) Kolay İngilizce:

Kelime bilgisinden, grammer öğretisine kadar birçok İngilizce dil yapısını öğreten bu uygulama ayrıca öğrendikleriniz ile test yapabilir kelime oyunu oynayabilirsiniz. Uygulamanın en büyük faydalarından biri ise sadece gramer tabanlı ya da kelime tabanlı değil, her ikisine odaklı olması. Ayrıca premium paket satın alarak diğer kullanıcılar ile mesajlaşabilir, dilinizi geliştirebilirsiniz.

googleplaystore

4-) İngilizce Dinleme:

Uygulamada sadece yabancı kanallarda (BBC, CNN…) yayınlanan haberlerin ses versiyonu paylaşılıyor. Haberlerin yazılı metni de paylaşılıyor. Dilerseniz dinlerken kelimeleri takip ederek hangi kelimenin nasıl telaffuz edildiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca haberleri ses olarak cihazınıza da indirebilirsiniz.

googleplaystore

5-) Pratik İngilizce:

Basit düzeyde kelime bilgisi öğreten bu uygulama ile yeni kelimeler öğrenebilir, kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu kelime oyunu sayesinde kelime bilginizi oldukça arttırabilirsiniz. Uygulamada gramer bölümlerinin bazıları (zaman tense’leri) mevcut ancak açabilmeniz için ücret ödemeniz gerekmekte.

googleplaystore